Jak i dlaczego warto sprzedawać na eBay?
Rozpoczęcie sprzedaży na eBay to bardzo słuszna decyzja, jeżeli planujesz handel na rynkach zagranicznych. Wygląda to tak, jakbyś nagle założył sieć zagranicznych butików i otworzył je dla ponad 152 milionów kupujących! Zainteresowany? Dowiedz się co to jest eBay, jak zacząć na nim sprzedawać i jak wygląda sprzedaż na eBay po polsku!
Co to jest eBay?
eBay to ogólnoświatowy rynek online — jeden z największych marketplace na świecie i miejsce, w którym kupujący i sprzedający mogą się spotykać i handlować niemal wszystkim! Sprzedaż na eBay odbywa się bardzo prosty sposób, przypominający handel na Allegro, czyli najbardziej znanej na gruncie polskim internetowej platformie handlowej. Sprzedający wystawia na aukcji przedmioty na aukcji, lub oferuje opcję Kup teraz, by klient mógł kupić przedmiot od razu i po ustalonej z góry cenie.
eBay polska, czyli dlaczego warto sprzedawać na eBay?
- To zabrzmi pompatycznie, ale jest faktem: dzięki eBay cały świat jest w Twoim zasięgu. Ten marketplace to miliony kupujących w 190 krajach, dlatego zakładając tam konto, zyskujesz więc dostęp do ogromnego grona potencjalnych klientów, którzy regularnie korzystają z portalu.
- eBay szczyci się tym że od lat pomagamy firmom różnej wielkości w sprzedaży na cały świat tak, by każdy handlowiec mógł zaistnieć jako globalny przedsiębiorca i sprzedawać jak wielcy detaliści
- ten marketplavce nie konkuruje ze sprzedawcami, forsując swoje własne produkty, co czyni go dobrym partnerem handlowym.
- Oferty z serwisu ebay.com są widoczne w ponad 200 krajach – poularnośc top mocna strona tego marketplace.
- W sklepie internetowym eBay możesz sprzedawać swoje produkty tak jak lubisz i masz bezpłatny dostęp do kupujących z zagranicy.
- Dodatkowo na eBay masz teraz dużo więcej opcji, by zaprezentować swoją firmę i przyciągnąć wielu kupujących.
- Warto też dodać, że procedury rozpoczęcia sprzedaży są względnie łatwe – zwłaszcza jeżeli masz już własny sklep internetowy i bazę produktów.
Jak sprzedawać na eBay? Prosty poradnik krok po kroku
Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z eBay polska, musisz zdecydować, jaki asortyment ma się tam pojawić. Ułatwi Ci to sam eBay, gdyż chętnie dzieli się swoimi analizami i statystykami sprzedaży i tego, co najczęściej wyszukują kupujący. Warto też wiedzieć, że nawet jeśli prowadzisz eBay po polsku, masz możliwość rozliczania się w złotówkach lub euro. Jeżeli będziesz koncentrować się na sprzedaży zagranicznej, warto od razu wybrać euro.
1. Załóż konto na eBay
Aby sprzedawać na eBay, musisz założyć konto sprzedawcy i wybrać, czy chcesz prowadzić handel za pośrednictwem konta prywatnego, czy firmowego. Pamiętaj też, że jako firma możesz założyć więcej niż jedno konto. Następnie eBay zażąda od Ciebie weryfikacji konta. Najłatwiejszy sposób to zatwierdzenie go za pomocą karty kredytowej – możesz to jednak również zrobić telefonicznie lub pocztą.
2. Załóż konto na PayPal
Jest to niezbędne do tego, by sprzedawać na eBay za granicę. Procedura jest bardzo łatwa.
Wejdź na stronę www.paypal.com. i załóż konto, stosując się do instrukcji na stronie. Aktywuj je za pośrednictwem e-maila podanego w rejestracji.
3. Wybierz formę sprzedaży na eBay
Jak sprzedawać na eBay za granicę? Określić jedną z dwóch opcji sprzedaży:
- Sprzedaż podstawowa – gdy jako sprzedawca udostępniasz w swoich ofertach możliwość wysyłki zagranicznej. Jest to łatwiejsze, lecz mniej skuteczne rozwiązanie, w którym nie musisz tworzyć oddzielnych opisów ofert w różnych językach, gdyż obsługujesz wyłącznie sprzedaż na eBay polska (ebay.pl); Jednak zagraniczny klient może nie zrozumieć oferty w języku polskim, i zrezygnować z zakupu, zaś cena będzie przeliczana automatycznie na lokalne waluty.
- Sprzedaż zaawansowana w tej opcji udostępniasz już oferty na konkretnych rynkach zagranicznych, a Twoje oferty pojawiają się na różnych serwisach eBay, co daje Ci dużo lepszą widoczność i zrozumiałość ofert, oraz możliwość indywidualnego ustalania cen na każdym rynku.Musisz wówczas przygotować opisy ofert w odpowiednich językach,i pamiętać o opłatach i prowizjach w zależności od kraju.